Yeni kampanya Cep Telefonlari  468 x 60

TRT'den yakılan bayrak açıklaması

Tarih : 11.06.2013 17:10:07

Haber : TRT'den yakılan bayrak açıklaması haberi

Istanbulnet istanbul_banner Image Banner
Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın
  

TRT Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, TRT Haber'de 31 Mayıs'ta Ankara Meşrutiyet Caddesi'ndeki bayrak yakma provokasyonuna dair görüntülerin yayınlandığı hatırlatıldı.

Söz konusu haberin bir "yayıncılık başarısı" olarak olarak nitelendirildiği açıklamada, bazı "kötü niyetli" kesimlerin bu haberi eski bir görüntü olduğuna yönelik değerlendirmeleri ve bunların TRT tarafından manipülasyon amaçlı gündeme getirildiğine ilişkin iddiaları anımsatıldı.

"(Bayrak yakma) haberi doğrudur, manipülasyon yapıldığını iddia edenler bizzat manipülasyon yapmaktadırlar" ifadelerine yer verilen açıklamanın, "İşte gerçekler" başlığıyla verilen bölümünde şunlar kaydedildi:

"Söz konusu görüntüler MOBESE kameraları tarafından 31 Mayıs 2013 tarihinde Ankara’nın Meşrutiyet Caddesi’nde kaydedilmiş ve TRT Haber ekipleri tarafından elde edilerek yayına verilmiştir. Görüntülerde herhangi bir montaj, ekleme, çıkarma, efekt işlemi söz konusu değildir. Ham halleriyle alınmış, süresi uzun olduğundan sadece bayrak yakma anı ekrana yansıtılmıştır.Olayda yakılan Türk Bayrağı’nın orada bulunan bir banka şubesinden cam kırılarak çalındığı ve bayrağın çalınma anının kamera kaydının bankada bulunabileceği değerlendirilmektedir. TRT, Türkiye’nin dünyaca bilinen en saygın yayıncılık markalarından biridir. Bu kadar kritik bir olayla ilgili kurumun marka değerine zarar verecek böylesi bir manipülasyona tevessül edilebileceğini düşünmek, hayatın gerçekleriyle bağdaşmamaktadır."

Açıklamada, isteyenlerin görüntülere "http://www.trthaber.com/haber/gundem/iste-provokatorlerin-bayrak-yakma-ani-ve-provokasyon-goruntulerin-tamami-88463.html" bağlantısından ulaşabileceği bilgisi de yer aldı.Ekleyen: (Son-Dakika.gen.tr)
internethaber

HABER İLE İLGİLİ YORUM YAPABİLİRSİNİZ!
* Ad Soyad:
* Yorumunuz:
 

Bizi Sosyal Medya'da Takip Edebilirsiniz

669 kez okundu
 / Tarih :
Facebook Hesabınızla da Yorum Yapabilirsiniz